Powstanie Defense Grid 2, czyli kontynuacja popularnego tower defense

05/09/2013 | Source: GRYOnline.pl
Zespół Hidden Path Entertainment ogłosił, że trwają prace nad Defense Grid 2, czyli kontynuacją popularnej gry tower defense. W zeszłym roku twórcom nie udało się zgromadzić potrzebnych środków na Kickstarterze. Projekt uratowało wsparcie prywatnego inwestora.
W zeszłym roku twórcy Defense Grid: The Awakening zorganizowali Kickstartera, którego celem było zgromadzenie środków na wyprodukowanie kontynuacji. Akcja zakończyła się połowicznym sukcesem - udało się zebrać sumę wystarczająca jedynie na stworzenie dodatku do części pierwszej, zatytułowanego Containment. Autorzy nie poddali się jednak i znaleźli alternatywne źródła finansowania. Dzięki temu możliwe stało się rozpoczęcie prac nad Defense Grid 2.
Pozyskanie inwestora było możliwe dzięki popularności Kickstartera. Akcja nie zgromadziła co prawda potrzebnych środków, ale zwiększyła zainteresowanie projektem, co znacząco ułatwiło studiu Hidden Path poszukiwania innych źródeł pieniędzy.

Defense Grid: The Awakening pozostaje jedną z najlepszych strategii tower defense. Była to pierwsza gra tego typu, która wprowadziła do gatunku rozbudowany wątek fabularny. Część druga będzie kontynuowała tradycje pierwowzoru. Otrzymamy nową kampanię dla pojedynczego gracza, na którą złoży się dwadzieścia poziomów. Pojawi się również tryb multiplayer. Żywotność projektu ma wydłużyć łatwy w obsłudze edytor poziomów.Gra opowie dalsze losy dowódcy, w którego wcieliliśmy się w Defense Grid: The Awakening. Okazuje się, że pokonane przez niego siły obcych były jedynie niewielką częścią potężnej armii. W kampanii powróci Fletcher, czyli sztuczna inteligencja, która komentowała nasze poczynania w pierwszej części.

Podczas rozgrywki zmierzymy się z nowymi typami przeciwników. W walce z nimi wykorzystamy zarówno znane już struktury obronne, jak i nieobecne wcześniej typy wieżyczek. Znacząco rozbudowany zostanie system modyfikowania struktur. Poza typowym ulepszaniem każdej maszyny otrzymamy również opcję wyposażania jej w dodatkowe podzespoły, pozwalające na większą specjalizację urządzeń.

Defense Grid 2 powstaje na nowym silniku graficznym, który zapewni nie tylko ładniejszą grafikę, ale umożliwi również tworzenie większych i bardziej skomplikowanych map. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa. Premiera nastąpi na początku przyszłego roku.